Jak psát?

21. srpna 2010 v 17:48 | Lordqaa |  návody
Máte nápady, chtěli byste tvořit, ale nevíte jak začít?
Existuje mnoho různých způsobů ohledně toho jak psát, ale myslím si, že každý si najde časem ten svůj.
Takže zaprvé- nejprve si rozmyslete nějakou osnovu. Je to dobré, mít aspoň stručný popis děje, protože pak nebudete muset tápat po tom, co napsat do další kapitolky. Ano, je zcela jisté, že někdy komentáře fanoušků vás donutí změnit děj a tak je dobré vždycky promyslet víc možností... ale berte to tak :D je to vaše povídka, takže může být zcela normální, když někdo vstane z mrtvých :)
Když tedy máte děj, teď chybí jenom zapnout nějaký ten program a začít psát... Může to být jen obyčejná věta: Bylo nebylo, Onoho času, Za devatero Horami, V jedné střední škole, Ráno... Já s oblibou začínám přímou řečí, neptejte se mě proč, ale když píšu jednorázovku, je jasné že děj nebude dlouhý a tak vás začnu napínat už od začátku :D
Jestliže jste i toto zvládli, nesmíte zapomenout na tyto drobnosti...
Když píšete přímou řeč, tak si dávejte bacha!
"Harry, tohle máš správně," ozvala se Hermiona(Takto je to správně :D všimněte si čárky před uvozovkou.)
"Harry, tohle máš špatně." ozvala se Hermiona (Toto je špatně :D Je tam tečka)
(Jestli mi nevěříte, otevřete si nějakou knihu a uvidíte!)
Toto mě naučil můj bratříček Nii san Shabota


Taky je nejlepší, když si necháte wordem podtrhovat špatně napsaná slova. Jestliže napíšete kapitolu a jste tak nadšení, že ji chcete hned zveřejnit, tak brzděte! Kapitolu (povídku...) nechte aspoň jeden den tak jak je a potom si ji přečtěte znova! Nejlépe nahlas. Budete se divit, jaké kraviny, opakující se slova a chyby jste tam nadělali :D
A hlavně nám nekomolte jména! Není nic lepšího, když Chlapec, který přežil se jmenuje Garry :D

Jinak přeji příjemné psaní a hlavně hodně komentářů!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pajčas Pajčas | 21. srpna 2010 v 18:51 | Reagovat

Někdy je komolení účelem. Čím víc člověk píše, příjde mi, že tím méně se v jedné kapitole opakují slova, už si to nějak automaticky hlídá a asi má lepší paměť. Ovšem nesrovnávám spolu dvě kapitoly.

Pěkné, rychle s to čte, díky tomu zvýraznění - že se ti chtělo, je to pracné. Ale určité věci bych ještě přidala, nebo rozvedla. Přesto máš pravdu, v cuku - letu to tačilo.

2 Shabota Katame Shabota Katame | Web | 21. srpna 2010 v 20:20 | Reagovat

Něco jako já: Narův - Krtův :-D Ano, já jsem se to pokusil najít na mém blogu :-D http://mikuuchu.blog.cz/0911/psaci-rady Náhodou musím uznat, že to sice nidko nepřečetl ale i tak mjsím uznat, že si to četl můj doktor když jsem byl na rehabilitaci a on chtěl prohlídnout můj blog (modlil jsem se ať nenarazí na nějakou mou povídku nebo iobrázek :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama